Hakkımızda

ATP İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezi

Merkezimiz konusunda uzman eğitim kadromuzla, başta İlk Yardım Eğitici Eğitimi ve İlkyardım Eğitimleri olmak üzere sağlık konulu eğitimler düzenlenmekte, sağlıklı ve güvenli iş ve yaşam alanları oluşturmak konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Temel hedefimiz, sağlıkla hayatta kalmanın önemi konusunda farkındalık oluşturacak projelerle ilk yardım bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve her an karşılaşma ihtimalimiz olan kazalar ile olası hastalıkların oluşturabileceği tıbbi acil durumlar karşısında, görülebilecek zararı en aza indirmek ve hasta/yaralıyı hayatta tutabilmek için gerekli müdahaleleri yapabilecek İlk yardımcılar ve yüksek eğitim standartlarına sahip ilk yardım eğitmenleri yetiştirmektir. 

 

İlkyardım Eğitici Eğitimlerimiz, yüksek standartlarda, interaktif ve yüksek motivasyonla eğitimler yürütebilecek, işini seven, eğitmenler yetiştirmek prensibiyle gerçekleştirilmektedir. 

Merkezimiz İLK YARDIM EĞİTİCİ ve İLK YARDIMCI uygulamalı eğitimleri üzerine odaklanmıştır. Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği konularında ise alanında uzman eğitmen ve danışmanlarla çözüm ortaklığı dahilinde çalışmaktadır. Hayatımızın her anında beklenmedik bir kaza ya da hayati bir tehlike ile karşı karşıya kalma ihtimaline karşı görülen zararı en aza indirgemek ve elimizden geldiği kadar çok insan hayatına dokunabilmektir.

Misyonumuz

Yüksek eğitim standartlarını ilke kabul eden eğitmenler yetiştirmek ve konusunda uzman aktif eğitmen kadromuzla gerekli sağlık ve güvenli çalışma eğitimlerini düzenleyerek, tek tek fertlerin ve bütün olarak toplumun temel sağlık bilgisini artırıp, tüm bireyler için güvenli iş ve yaşam alanları oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz


21. yüzyılda Avrupa ve Dünya ile bütünleşmeyi hedefleyen modern Türk insanı ve çalışanlar için, sürdürülebilir ve uygulanabilir “İlk yardım ve Güvenli Çalışma Eğitimleri” programları, mevcut tüm teknolojik imkanlar kullanılarak, en güncel ve doğru bilgi ile, katılımcılarımızın ve eğitmenlerimizin ortak memnuniyetleri dahilinde hayata geçirilmelidir.

Değerlerimiz


Eğitim ve Danışmanlık hizmeti verdiğimiz kurumlarımızı çözüm ortaklarımız, katılımcı her kursiyerimiz ise misafirimizdir.
Gerek eğitim gerekse Danışmanlık projelerimizde karşılıklı memnuniyet, disiplin, işimize saygımız vazgeçilmez değerlerimizdir.
Tüm projelerimiz ulusal ve uluslararası standartlar dahilinde, işine kıymet veren kadromuzun konusunda uzman eğitmen ve danışmanlarıyla yürütülmektedir.

Eğitim Standartlarımız


Eğitimlerimizde yer alan, kurumsal ya da bireysel her kursiyerimiz misafirimizdir. Eğitimin öğreticiliği kadar katılımcılarımızın keyifle vakit geçirmeleri ve kurumlarımızın mutlak memnuniyeti önceliğimizdir.

Eğitimlerimiz görseller ve videolar ile desteklenen teorik ve uygulamalı yöntemlerle, interaktif çalışma ortamında ve faaliyet alanına göre içerik kuvvetlendirilerek verilmektedir.

Tüm katılımcılarımızın uygulamaları bizzat yaparak eğitimin kalıcılığının sağlanması ve olası bir durumda müdahale edebilme becerisine sahip olarak eğitimden ayrılmaları esastır.

Tüm Acil Durum ve/veya İş Devamı Acil Durum Planları tatbikatlarla desteklenir.

Her eğitimde, eğitim malzemelerimiz, uygulama becerilerini kazandırmak adına uygun, ulusal ve uluslararası standartlarda ve her kursiyerimiz için yeterli miktarda bulundurulmakta ve kullanılmaktadır.

Eğitimler sırasında tüm katılımcılara, eğitim konularını içeren kapsamlı “Eğitim Notları Kitapçığı” ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Eğitimlerde mevcut ve öğrenilmiş bilgileri değerlendirmek üzere ön ve son test uygulamaları yapılmaktadır.

Eğitimler sonrasında sertifika sınavı yapılmaktadır. Kursiyerlerimizin bu sınava hazırlanabilecekleri notlar eğitim sonunda kendileri ve kurum yöneticileri ile paylaşılmaktadır.

Kurumlarımızla gerçekleştirilen her eğitim sırasında ve sonrasında, yönetimle takip ve sonuç raporları paylaşılmaktadır.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz


Akılcı Toplumsal Projeler İlkyardım Eğitim Merkezi, toplumda ilkyardım ve sağlıklı yaşam bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Halka yönelik, ev kazaları, kadın sağlığı, genel hijyen kuralları, anne ve çocuklar için ilkyardım gibi konularda seminerler düzenlemektedir.

Merkez yönetici eğitmenlerimiz, ulusal bazda düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde görev almakta ve toplum yararına gerçekleştirilen her projeyi gönülden desteklemektedir.

Okullarda öğrenci ve öğretmenlere yönelik ücretsiz İlkyardım seminerleri düzenlenmektedir.

Merkezimiz “KÖKDER” ve “Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği”nin çalışmalarını desteklemektedir.